Ayurvedik masaj- Abhyanga

1812
ayurveda, abhyanga, yoga, bodrum

Abhyanga Masajı, geçmişi 5.000 yıl önceye dayanan geleneksel tıp Ayurveda’da, doshaları dengelemek için yapılan günlük ritüelin bir parçasıdır. Ayurvedik detoks olarak tanımlayabileceğimiz Panchakarma’nın bir parçası olan Abhyanga, gerek kendi kendinize gerekse bir uzmanın size yapabileceği uygulamaları içerir.

Seminerimizde, Temel Yağlar ve Ayurvedik Yağ Karışımları hakkında bilgiler verilip, uygulamalar anlatılacaktır. Aynı zamanda, günlük ve kozmetik olarak, önleyici ve tedavi amaçla kullanılan bir toz olan Ubtan hakkında bilgiler de verilecektir.

Fiziksel faydaları çok fazla olan Abhyanga’nın psikolojik olarak da etkisi oldukça büyüktür. Bunu uygulama sırasında siz de hissedeceksiniz! Abhyanga’yı kendi kendinize uygularken, bilmeniz gereken her şey seminerde sizlere anlatılacaktır.

Abhyanga düzenli uygulandığında, zihni sakinleştirir, iç huzuru verir, moralinizi yükseltir, cilt sağlığı ve yumuşaklığı sağlar, saçları güçlendirir, saç dökülmesini engeller, tırnakları ve kemikleri güçlendirir (Romatoid Artrit’e karşı), kasları ve bağdokularını rahatlatır.

Master Klas Semineri 2 bölümden oluşacaktır: Birinci bölüm 2 saatlik teorik kısımdır. İkinci kısım ise hamamda Ayurvedik yağ uygulaması içeren 2 saatlik uygulama kısmıdır.

Planlama: 1. Vücut tipinin öğrenilmesi ve doshaların dengesizliğinin analizi

2. Ayurvedik yağlar ve Ubtan çeşitleri, vücut tipine ve vücudun bölümlerine (Vücut, Baş, Saç) göre kullanımı

3. Abhyanga’yı kendinize uygularken izlemeniz gereken prosedürler ve Ayurvedik yağları doğru kullanma bilgisi

4. Dosha dengesizliği etkilerinin düzeltilmesi, sağlık problemlerine göre Abhyanga kullanımı, Abhyanga uygulanmaması ya da dikkatli uygulanması gereken durumlar hakkında bilgiler

5. Temel Dinaçarya prosedürleri: Vücut, gözler, kulaklar, burun ve ağız temizliği

6. Keyifli sohbet ve bitkisel çay

Yanınızda getirmeniz gerekenler:

– Defter ve kalem

– Terlik ve şampuan

– Diş fırçası, dil temizleyici ve Neti pot(burun temizleyici)

– Bikini

Not: Uygulama esnasında yağ kullanılacağını, yanınızda getireceğiniz malzemeleri buna göre almanız gerektiğini hatırlatırız.

Bu seminerden sonra kimyasal ürünlerden vazgeçeceksiniz!

Öğretmen: Ayurveda Doktoru – Sağlıklı Yaşam Uzmanı – Natalia Doğru

Ön Kayıt ve Ön Ödeme için bize ulaşınız: 0506 179 2996

Seminere katılım sayısı sınırlıdır
Dil: Türkçe
Yer:  Turgutreis