Iyengar Yoga Öğretmenliğine İlk Adım

Yoga yeni başlayan için
İyengar Yoga İlk Adım

Doğru Yoga  «İlk Adım Eğitim Programı» Sertifikalı Iyengar Yoga öğretmeni Natalia Doğru tarafından verilecek, teorik ve pratik temellerin anlatılacağı bir programdır.

İlk Adım Eğitim Programı, Iyengar metodu ile tanışmak isteyen fakat herhangi bir Iyengar Yoga stüdyosunda düzenli ve devamlı bir şekilde derslere katılma imkânı olmayan yoga öğrencileri; ayrıca yogaya merak duyup bu konuda eğitim almak ya da yogayı mesleki anlamda yapmak ve ilerletmek isteyen herkes içindir.

İlk Adım Eğitim Programında, yoga deneyimine sahip olma gerekliliği yoktur.

Program dâhilinde katılımcılar, Iyengar metot ile temellendirdikleri yoga pratiklerinde derinleşip, özel öğretmen kursuna katılım için yeterlilik kazanır.

«İlk Adım Eğitim Programı» Amacı:

Kendi pratiğinizi geliştirme

Teorik-pratik temelleri ve yoga felsefesini öğrenme

Anatomi, fizyoloji, psikoloji, etik vs. yöntemler ile öğretmenlik temellerini öğrenme

Eğitimde yaklaşım(öğrenci vücut analizi, düzeltme teknikleri, asanayı doğru uyarlayabilme, genel ve özel ders programı hazırlama)

Özel Öğretmen Kursu için yeterli donanım

«İlk Adım Eğitim Programı» Yapısı:

İlk Adım Eğitim Programı, 2 yıl-Ayda 1 kez(Cumartesi veya Pazar) gerçekleşecek eğitimler şeklinde olacaktır. Yılda 10 kez olacak eğitimler kapsamında anatomi, fizyoloji, yoga felsefesi konuları anlatılacak ve ayrıca asana pratiği yapılacak; eğitimlerin ardından ödevler ve gelişim amaçları literatür tavsiyeleri verilecektir.

Eğitim süresince düzenli bir şekilde yapacağınız kendi özel pratiğiniz gerekli ve geliştirici olacaktır.

Ders saatleri 10.00-17.00 saatleri arasında olacaktır.

İlk Buluşma Tarihimiz 19 Aralık 2015

«İlk Adım Eğitim Programı» Ücreti:

*Tek Ders ücreti 250TL dir.

«İlk Adım Eğitim Programı» Sınavı:

İlk Adım Eğitim Programının sonunda, teorik ve pratik kapsamlı 2 aşamalı sınav olacaktır.

«İlk Adım Eğitim Programı» Sonuç:

İlk Adım Eğitim Programını başarı ile bitiren öğrencilere, Doğru Yoga Stüdyomuz tarafından özel sertifika verilecektir. Bu sertifika ile Özel Iyengar Yoga Öğretmen Kursuna katılım hakkı kazanmış olacak ve daha da önemlisi almış olduğunuz bu çok kaliteli eğitim ile yoga pratiğinizde asanayı doğru yapmayı öğreneceksiniz.

 

Türkiye’de ilk ve tek…ve sadece Bodrum’da!